Úvodem

navštivte stránky skupiny Synové výčepu...

Objednejte si koncert Synů výčepu...

 

Hudba, ženy a alkohol

Začalo to úplně nevinně.Prostě jsem v osmdesátých letech začal skládat, ale největší hity, které znáte začaly vznikat až ke konci osmdesátých let. Respektive to začalo jedním a tím byl Život je takovej. Melodie i text mě napadly při procházce v lese. Prožíval jsem tehdy krizi se svou první ženou a už jsem věděl, že se dříve, či později, budu chtít rozvést. Měl jsem depresi, protože jsem věděl, že ona na to nepřistoupí. Vznikl Život je takovej a to už někdy v roce 1987, ačkoli vyšel na desce Tří sester až v roce 1989. Netušil jsem, že se z něj stane megahit. Po rozvodu mě žena mučila různými útoky, převážně psychického rázu a samozřejmě kriminalizovala, protože jsem samozřejmě vystoupil i z Církve a dal se na bigbít. V nastalé depresi vzniklo album V továrně je dobře, kde jsem se vypořádal se svou dělnickou minulostí, ačkoliv už jsem neměl důvod. V té době jsem už úspěšně fotografoval i pro EMI a nějakou dobu jezdil po světě s Realistickým divadlem, konkrétně s Havlovou Asanací. Dostal jsem se i do Ruska. Mezitím jsem z deprese, která vyplynula ze vztahu s jednou dívkou složil text k coververzi Stranglers Zlatohnědá, která dlouho vládla hitparádě na Radiu 1. Zase v tom byla ženská, jak jinak. Následně Stíny na duši, které vznikly v mé hlavě v dejvické hospodě u kulaťáku v Praze. Ožralý jako hovado a zhrzený slečnou jsem napsal text na lístky a tužku jsem si půjčil od pingla.

Ale vzápětí už jsem byl podruhé ženatý s pozdější šéfkou marketingu divize Danone Bio, kterou zde nebudu samozřejmě jmenovat. V té době jsem mimo muziky dělal převážně reklamu. Dlouho se nic o dívkách, ženách a manželkách konkrétně neskládalo, až po rozvodu s druhou ženou. Sbalil jsem si kufry, zavolal právníkovi a složil Čas, který, ač jsme byli Synové výčepu, prorazil do Evropy 2. mezitím samozřejmě vzniklo mnoho jiných dobrých textů a skladeb.

Po druhém rozvodu jsem se rozhodl, že budu řádit, dokud to organizmus vydrží a prožil si krátký, ale bouřlivý románek s mladou novinářkou, který dal vzniknout duetu s Ájou, který je na výběru BESTie OFF. A tady se situace úplně mění. Dos dlouho po rozchodu náhodně poznávám současnou ženu Jarmilku a přes všechny lapálie se prostě neopouštíme už po šest let. Nicméně děsivá krize, kterou jste zaregistrovali, dala vzniknout asi nejlepším textům, kterým vévodí Životem podvedenej. Takže těm, kdo o mně pochybují. Nebýt této lapálie nevznikly by v depce takové texty a z toho tři se bezprostředně týkají přímo konfliktní situace. Prostě vždy, když vyjedu ze sebe kvůli ženské, jsou výborné texty. Bohužel s nimi ruku v ruce stoupá konzumace alkoholu a já šílím, nebo se hroutím.

Krátce řečeno, nebýt ženských, nevznikla by polovička hitů a ty, které jsou o nich, jsou prostě nejlepší. Takže Vám milé dívky děkuji, za to, že existujete. Tobě Jarmilko především, protože jsi silná osobnost a náš vztah přežil. Teď už snad přežije vše. A hlavně Vám fanouškům a přátelům, že jste při mně zůstali. Jediné jak se Vám všem mohu odvděčit, je deska, která záhy vyjde. Na pivo Vás všechny pozvat nemohu, je Vás moc. A to je vše..

Váš František